Pałac Będlewo

Nasz Pałac

Pałac w Będlewie koło Poznania to miejsce szczególne. W otoczeniu zabytkowego XIX-wiecznego Pałacu i parku znajduje się znany w Polsce i na świecie Ośrodek Badawczo-Konferencyjny Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk. Zadaniem ośrodka jest organizacja konferencji, warsztatów i różnorodnych spotkań poświęconych wielu dziedzinom matematyki oraz zapewnienie atmosfery sprzyjającej badaniom naukowym.
Rozległy romantyczny park ze stawem, dekoracyjny ogród z marmurową fontanną, unikatowa i zachwycająca architektura neogotyckiego Pałacu czynią to miejsce niezwykle atrakcyjnym również dla gości uroczystości prywatnych. W stylowych wnętrzach Pałacu organizowane są wesela, jubileusze, komunie, bale i bankiety.
Pałac Będlewo zaprasza Państwa do odkrywania swoich uroków!
 

 • Nasz Pałac
 • Nasz Pałac
 • Ośrodek Konferencyjno - Wypoczynkowy

  W skład zespołu pałacowo-parkowego wchodzą liczne budynki mieszczące sale konferencyjne i wykładowe oraz pokoje gościnne dla uczestników konferencji. Oferujemy 4 profesjonalnie wyposażone sale konferencyjne, łącznie dla 390 osób. Dodatkowo w Pałacu znajduje się 10 różnej wielkości sal, które również mogą być wykorzystywane w celach szkoleniowych czy biznesowych.
  Uczestnikom konferencji zapewniamy nocleg w pokojach gościnnych. W sumie na terenie ośrodka znajduje się 180 miejsc noclegowych. Ogromnym atutem miejsca jest możliwość organizacji całodziennego wyżywienia przygotowanego
  w Restauracji Rycerskiej.

 • Wesela i przyjęcia w Pałacu
 • Wesela i przyjęcia w Pałacu

  Pałac Będlewo to miejsce niezwykłe – eleganckie i stylowe wnętrza, romantyczne alejki pośród klombów pełnych kwiatów, marmurowa fontanna, piękne apartamenty. Wszystko to sprawia, że każde organizowane tu wydarzenie zyskuje niepowtarzalny charakter. Wesela, jubileusze, uroczystości prywatne, komunie czy chrzciny stają się cudownymi przeżyciami, do których nasi goście powracają z sentymentem. Z nami zorganizują Państwo wyjątkowe i niezapomniane przyjęcie.

 • Pokoje gościnne i apartamenty
 • Pokoje gościnne i apartamenty

  Oferujemy Państwu aż 180 miejsc noclegowych. Nasi goście mogą wybierać spośród pokoi znajdujących się w Domku Ogrodnika, Oficynie Dworskiej, Wozowni, budynku hotelowym oraz apartamentów w Pałacu. Do dyspozycji gości jest 75 pokoi gościnnych: jedno-, dwu- i trzyosobowych a także 5 lokali typu studio z aneksem kuchennym – idealnych dla rodzin z dziećmi. W Pałacu oczekuje 5 apartamentów zaaranżowanych w różnych stylach: Angielski, Walijski, Flamandzki, Bawarski oraz Prowansalski – szczególnie chętnie wybierany przez nowożeńców.

 • Restauracja Rycerska
 • Restauracja Rycerska

  Restauracja Rycerska mieści się w Pałacu i oferuje doskonałe dania kuchni staropolskiej we współczesnym wydaniu. Menu Restauracji skomponowane jest z dań wykonanych z najwyższej jakości produktów i nawiązuje do specjalności regionu takich jak schab po szlachecku, zrazy wołowe, zupy
  i liczne dania z leśnymi grzybami. W menu nie brakuje także potraw dla wegetarian a wszystkich miłośników słodyczy ucieszą pyszne desery.
  W 10 pałacowych salach może zasiąść do 200 gości uroczystości prywatnych lub posiłków przygotowanych dla gości konferencyjnych
  i biznesowych.

  Atrakcje