Pałac Będlewo

 • Poznaj Pałac
 • Poznaj Pałac

  Pałac w Będlewie koło Poznania to miejsce szczególne. Zabytkowe XIX-wieczne budynki wraz towarzyszącym im parkiem mieszczą znany w Polsce i na świecie Ośrodek Badawczo-Konferencyjny Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk. Zadaniem Ośrodka jest organizacja konferencji, warsztatów i różnorodnych spotkań poświęconych wielu dziedzinom matematyki oraz zapewnienie atmosfery sprzyjającej badaniom naukowym. Ośrodek jest częstym miejscem spotkań naukowych organizowanych przez Centrum Stefana Banacha.

 • Rozległy romantyczny park ze stawami, dekoracyjny ogród z marmurową fontanną, oryginalna architektura neogotyckiego Pałacu czynią to miejsce niezwykle atrakcyjnym również dla gości uroczystości prywatnych.
  W stylowych wnętrzach Pałacu organizowane są wesela, jubileusze, komunie, bale i bankiety. Na uwagę zasługuje świetna kuchnia Restauracji Rycerskiej, która przygotowuje wspaniałe dania na prywatne uroczystości, biznesowe obiady czy konferencyjne kolacje, a także catering i przerwy kawowe w trakcie spotkań.

 • Ośrodek oferuje doskonałe warunki organizacji dużych konferencji
  i spotkań o charakterze naukowym i biznesowym – ale także wydarzeń
  o bardziej kameralnym charakterze. Z kolei atrakcyjność miejsca, położonego w przepięknym parku zachęca do dłuższego odpoczynku zarówno dla rodzin z dziećmi, seniorów czy miłośników podróżowania.

  Pałac Będlewo zaprasza Państwa do odkrywania swoich uroków!

  Pałac Będlewo jest położony 30 kilometrów na południowy zachód od centrum Poznania i około 2 km od trasy Poznań-Wrocław. Ośrodek graniczy z Wielkopolskim Parkiem Narodowym, który słynie ze wspaniałych terenów polodowcowych, jezior
  i lasów, bogactwa fauny i flory. Mnogość tras pieszych i rowerowych w regionie zachęca do turystyki historycznej i przyrodniczej.