Obiekty

 • Obiekty
 • Obiekty

  Na terenie Ośrodka znajdują się: zabytkowy neogotycki Pałac, oficyna dworska, domek ogrodnika, budynek z aulą, wozownia i rozległy budynek hotelowy. Wszystkie te obiekty znajdują się na terenie 9-hektarowego parku, który zachwyca różnorodnością roślin i zieleni. Latem uwagę przyciągają niezwykle dekoracyjne klomby, pośród których znajduje się przepiękna marmurowa fontanna - wieczorem ich urok podkreśla wspaniałe podświetlenie. Atrakcją zabytkowego parku jest zabytkowy drzewostan oraz połączone kanałem dwa stawy - na jednym z nich znajduje się wyspa
  z romantyczną grotą.

 • Pałac
 • Pałac

  Największą atrakcją ośrodka jest zabytkowy pałac z 1866 r. w stylu neogotyku angielskiego. Jego stylowa bryła majestatycznie wznosi się nad wypielęgnowanymi trawnikami i żwirowymi alejkami, przykuwając uwagę już od wjazdu za bramę parku.
  Pałac jest murowaną dwukondygnacyjną budowlą o nieregularnym rzucie, posadowioną na sklepionych piwnicach. Jego asymetryczna bryła składa się z różnej wielkości segmentów, pokrytych niskimi dachami ukrytymi za dekoracyjnymi krenelażami.

 • Domek ogrodnika
 • Domek ogrodnika

  Tuż za bramą wjazdową i piękną neogotycką kordegardą z 1866 r. znajduje się okazały budynek gospodarczy i przylegający do niego Domek ogrodnika. Mieszczą się w nim obecnie pokoje hotelowe. Do dyspozycji gości jest 18 pokoi z łazienkami, w tym 8 jednoosobowych i 10 dwuosobowych o wielkości 25-30 m2.
  Obok Domku ogrodnika mieszczą się dwa parkingi dla gości.

 • Oficyna dworska
 • Oficyna dworska

  W budynku Oficyny dworskiej, stojącej wzdłuż drogi prowadzącej do Pałacu, mieszczą się 4-osobowe studia z aneksami kuchennymi – idealne dla rodzin z dziećmi. Studia posiadają dwa pokoje, aneks kuchenny
  i łazienkę. Duża powierzchnia (60 m2) pozwala na wstawienie także dostawki lub dodatkowego łóżeczka dla dziecka.
  W budynku Oficyny dworskiej znajduje się także Sala Bankietowa
  z zapleczem kelnerskim o powierzchni 150 m2. Jest to idealne miejsce na uroczystości biznesowe i prywatne. W Sali Bankietowej może zasiąść od 90 do 120 osób. Jej ogromną zaletami są duża powierzchnia i różnorodne możliwości aranżacji, także z miejscem do tańca. Sala wyposażona jest
  w klimatyzację. W ciepłe dni i latem istnieje możliwość wyjścia na zielone patio.

 • Budynek hotelowy</br>z pokojami gościnnymi
 • Budynek hotelowy
  z pokojami gościnnymi

  Okazały budynek z wieżą bramną, przez którą dawniej wjeżdżało się do Pałacu, został odrestaurowany i pełni funkcję hotelową. W sercu bramy znajduje się przeszklone wejście do budynku wraz z recepcją. Budynek ten z lewej strony łączy się z dwoma innymi: Aulą oraz dawną Wozownią.
  W Auli mieści się nowoczesna, klimatyzowana sala konferencyjna na 150 osób, zaś w Wozowni znajduje się 5 dwuosobowych pokoi z łazienkami oraz sala konferencyjna na paterze budynku.
  Do środkowej, zabytkowej części budynku hotelowego po prawej stronie dobudowano dodatkowe skrzydło z pokojami gościnnymi. Budynek hotelowy liczy 52 pokoje z łazienkami rozlokowane na parterze, pierwszym piętrze oraz na drugim piętrze ze skosami. Znajdują się w nim: 6 pokoi jednoosobowych, 36 pokoi dwuosobowych (w tym 4 pokoje z łóżkiem małżeńskim), 2 pokoje trzyosobowe i 8 pokoi czteroosobowych. Pokoje czteroosobowe znajdują się na drugim piętrze. Wielkość pokoi wynosi od 32 do 40 m2.

 • Park
 • Park

  Pałac otacza rozległy, zabytkowy park, przechodzący w park leśny, dawniej ze zwierzyńcem. Jego twórcą  był ogrodnik Roter z Bydgoszczy, który ukształtował go z wykorzystaniem naturalnej rzeźby terenu. Wprowadził również charakterystyczne dla XIX-wiecznej sztuki ogrodowej elementy kompozycji parkowej:  partery kwiatowe na tarasie ziemnym na tyłach pałacu, rozległe łąki, kompozycje zieleni, a także dwa stawy połączone kanałem. Na jednym z nich usypana została wyspa, a na niej zbudowana romantyczna grota, zwieńczona w przeszłości drewnianą, ażurową altaną. Niegdyś pomiędzy parkiem a folwarkiem mieściła się oranżeria, w której hodowano egzotyczne odmiany kwiatów. Oranżeria, podobnie jak bażanciarnia nie zachowały się do czasów współczesnych.

  Mapa zespołu pałacowo-parkowego